Водні ресурси

  Основна ідея Всесвітнього дня водних ресурсів – закликати країни всього світу розробити заходи для вирішення глобальної проблеми нестачі питної води на планеті, сприяти збереженню водних ресурсів на внутрішньо національному рівні, об’єднати громадськість, науковців, владу і бізнес навколо проблем, пов’язаних із необхідністю захисту водойм.

    
Вода – основа життя на нашій планеті. 
Навряд чи хтось стане заперечувати це твердження. Займаючи дві третини поверхні Землі, вода впливає практично на всі процеси, що відбуваються на нашій планеті. Важко знайти таке природне тіло, яке не містило б у собі води. Без води не можуть функціонувати ні промисловість, ні сільське господарство. Однією з головних екологічних проблем людства є якість питної води, що прямо пов’язано зі станом здоров’я людини, екологічною чистотою продуктів харчування. Запаси прісної води на Землі постійно зменшуються, бо з кожним роком зростає її споживання. А ще цивілізація не завжди ощадливо її використовує.

    Під час використання водних ресурсів людиною, тваринами, промисловістю і сільським господарством вода забруднюється. Надходячи зворотно у водні джерела, забруднює останні. Більш за все забруднюються водні джерела тоді, коли в них скидаються без очищення промислові і господарсько-побутові стічні води. Останнім часом інтенсивні забруднення в поверхневі водоймища надходять із поверхневим стоком у період дощів, зливом із талими водами.

    Поверхневі водоймища певною мірою самоочищуються від забруднень, які в них надійшли. Під впливом кисню повітря, сонячних променів, наявних у воді сапрофітних мікроорганізмів, органічні речовини, що надходять у водоймища, окислюються і переходять в мінеральні, збільшуючи незначний рівень мінералізації води поверхневих вод. Зазначений процес може відбуватись за умови незначної кількості бруду. При надходженні значної кількості стічних вод, особливо промислових, які можуть вміщувати хімічні сполуки і стійкі речовини, самоочищення водоймищ не відбувається, і вони можуть стати непридатними як для використання в якості джерел господарсько-питного водопостачання і оздоровчих потреб, так і для промислових цілей.

    Річки, якщо вони чисті, мають велике оздоровче значення для людини. Разом із сонцем і чистим повітрям вони є такими факторами зовнішнього середовища, які відіграють велику роль у зміцненні організму людини.

    У наш час через ігнорування природоохоронних заходів до господарювання, негативний вплив людської діяльності проявляється повсюдно. Широкого розмаху набуло будівництво на берегах водойми, інтенсивно продовжується їх забруднення стічними водами, тим самим річки втрачають здатність до самоочищення. Усе це впливає на стан водних ресурсів. Важливу водоохоронну економічну культуру і біосферну роль відіграють землі водного фонду. На жаль, жителі міст і сіл часто не по-господарськи ставляться до земель цього фонду, утворюючи у прибережних захисних смугах смітники, гноярки тощо...


    Вода, повітря, ліс, поле існували та існуватимуть мільйони років. Але сьогодні природа не витримує навантаження людської діяльності, нам потрібно задуматись над тим, яку спадщину залишимо прийдешнім поколінням. Висновок один – або людина зменшить кількість забруднень, які скидає у воду, або забруднення зменшать кількість людей.
   
    Проблеми навколишнього середовища і зокрема водних ресурсів мають турбувати всіх нас. Ми не повинні бути байдужими до природи, а маємо берегти і примножувати її багатство.

    22 березня є унікальною можливістю нагадати людству про надзвичайну цінність водних ресурсів для навколишнього середовищ та розвитку суспільства. Для досягнення позитивних результатів необхідно перетворити слова на зобов’язання та дії. Тому охорона водних ресурсів повинна стати постійною турботою кожного з нас. Це не лише покращить екологічну ситуацію, але і створить прекрасний настрій, принесе величезне моральне задоволення. Давайте всім миром відродимо і захистимо водний фонд – справжню красу України!

Немає коментарів:

Дописати коментар